L3/L4 Uzaktan Firewall Servisi

Doğru yapılandırılmış DDoS atak önleme hizmetimiz ile kesintisiz erişim sunuyoruz.

Hizmet Detayları

Ağınız hangi veri merkezinde olursa olsun uzaktan firewall hizmeti ile ağınızı koruyoruz.  Bulunduğunuz veri merkezi veya kendi lokasyonunuz arasında GRE tünel yaparak tarafınıza yapılacak bütün saldırılardan kolayca korunabilirsiniz. İstanbul Türknet veri merkezi içerisinde konumlanmış olan SunucumNet, size en kısa rotalarla ulaşıp trafiğinizde gecikme yaşanmadan ve Türkiye regulasyonlarına uygun bir şekilde ulaştırılmasını sağlar.

Ürün Detayları

Tüm hizmetlerimiz always-on çalışır. Hizmetlerimizde yalnızca download trafiğiniz filtremizden geçerek tarafınıza ulaşır. Mantıksal koruma kapasitesi volumetrik ataklarda 1.2 TBit şeklindedir.

  1. Sadece Yurt Dışı Trafiğinin Korunması

Yurt dışı trafiğinin korunması hizmeti alan müşterilerimizin tüm yurt dışı trafikleri güvence altındadır. Tüm volumetrik ve application saldırılara karşı profesyonel konfigüre edilmiş ve günümüz standartlarına uygun bir servis sağlanır. Bu servis yurt dışı gecikmelerine yol açmaz ve up/down işlemlerinde performansı azaltmaz. Gelişmiş peering çeşitliliği ile klasik veri merkezi internetinden daha etkili bir deneyim sunar. İçerdiği hizmet ile uygulama düzeyinde dahi etkin ve gerçek bir koruma sağlar.

 2. Yurt içi ve yurt dışı trafiğinin korunması

Yurt dışı ve yurt içi trafiğinin korunmasına ihtiyaç duyan müşterilerimize etkili yurt dışı korumasının yanında Türkiye içerisinden gelen trafiğini de denetleyen ve %99 temizlenmiş şekilde aktaran bir servis sağlanmaktadır. Bu servis müşterinin ihtiyaçlarına göre iki alt başlıkta sunulabilmektedir. Bilinen 15 farklı volumetrik yansıtma ataklarına karşı korunan bir sisteme ihtiyaç duyan müşterilerimiz uygulama düzeyinde gelen atakları taraflarında bulundurdukları hardware ile koruyabilirler. Bu sayede bulundukları konumda uplink yetersizliği, blackhole policy sorunları yaşayan müşterilere efektif bir hizmet sunulabilmektedir. Ayrıca uygulama düzeyinde gelen trafiğe hiçbir müdahale etmediğimizden müşteri ihtiyaçlarına göre kendi ağını tüm yansıtma ataklarına karşı korunmuş bir sistemde özelleştirebilir ve paketlerini kendisi denetleyebilir. İkincil olarak ise müşteri tarafında bir hardware yok ise ve/veya ihtiyaç duyulmuyorsa aynı hizmetin uygulama düzeyinde dahi etkili olabilen opsiyonunu da sunabilmekteyiz. Bu çözümde ise yine volumetrik atakların korunmasının yanı sıra günümüz standartlarına uygun olarak geliştirilmiştir, legal trafik tarafında regulasyonu bozmayan ancak uygulama düzeyinde dahi her türlü trafiği filtreleyebilen hizmet sağlanabilmektedir. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik esnek ve çok etkili çözümler sunabilmekteyiz.

Müşterinin İhtiyaçları

  1. BGP Session Yetkisi, AS Number
  2. Tunel için uyumlu cihaz

Eğer tünelin bağlantısını çipte çalıştıracak cihazınız yok ise (juniper mx veya cisco router serileri) sizlere özel bir software router kurarak tünel bağlantısınn çipte çalışmasını sağlayabiliriz ve bunun üzerinde tüm bgp, static route ip konfigürasyonlarınız sorunsuz şekilde aktarılır.

Servisin Kurgulanması ve Satış

Konuşmayı Başlat
Whatsapp Satış Temsilcisi
Satış Temsilcisi
Whatsapp Satış Hattı