İ9-9900K VDS Sanal Sunucular

VDS sunucularımızda, işlemciye yük bindirmeyecek, RAM’i sıkıştırmayacak ve harddisk’i zorlamayacak şekilde VDS bölümlemesi yapılmaktadır. Bu sayede, her zaman en yüksek performansları alabilmektesiniz.

Plan
TR İ9-01
249 ₺ / Aylık
TR İ9-02
279 ₺ / Aylık
TR İ9-03
319 ₺ / Aylık
TR İ9-04
369 ₺ / Aylık
CPU
Intel Core i9-9900K
Intel Core i9-9900K
Intel Core i9-9900K
Intel Core i9-9900K
vCore
4
6
8
10
RAM
6 GB DDR4
8 GB DDR4
10 GB DDR4
12 GB DDR4
SSD Disk
50 GB NVMe SSD
50 GB NVMe SSD
50 GB NVMe SSD
50 GB NVMe SSD
İşletim Sistemi
Windows / Linux
Windows / Linux
Windows / Linux
Windows / Linux
Port
1 Gbit/s
1 Gbit/s
1 Gbit/s
1 Gbit/s
DDoS Koruması
Tam Erişim
Otomatik Kurulum
Ücretsiz Gelişmiş Paket
Ücretsiz Proxy Hizmeti
Ücretsiz Discord Desteği
Plan
TR İ9-05
479 ₺ / Aylık
TR İ9-06
549 ₺ / Aylık
CPU
Intel Core i9-9900K
Intel Core i9-9900K
vCore
12
12
RAM
16 GB DDR4
20 GB DDR4
SSD Disk
50 GB NVMe SSD
50 GB NVMe SSD
İşletim Sistemi
Windows / Linux
Windows / Linux
Port
1 Gbit/s
1 Gbit/s
DDoS Koruması
Tam Erişim
Otomatik Kurulum
Ücretsiz Gelişmiş Paket
Ücretsiz Proxy Hizmeti
Ücretsiz Discord Desteği
Eşsiz Sunucu Özellikleri
Kolay Kullanım Paneli

Sunucunuzu yönetmek otomasyon paneli ile artık çok kolay.

Tek Tıkla Kurulum

Sunucunuzu tek tık ile tekrar tekrar kurabilirsiniz.

%99 DDoS Koruması

Özel firewall sistemimiz ile tüm saldırılara karşı koruma altındasınız.

Opsiyonel Eklentiler

Siparişiniz esnasında ihtiyacınıza uygun olarak eklentiler seçebilirsiniz.

Güncel Donanım

Yüksek performanslı ve güncel donanımlar kullanıyoruz.

Esnek Kaynaklar

Kaynakları dengeleyerek performans sorununun önüne geçiyoruz.

VDS Yönetim Paneli

Anında Kurulum, Durdurma/Başlatma, İşletim Sistemi Değiştirme, Trafik İzleme, Web Konsol, Log Takibi ve Snapshot Alma gibi tüm işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Sanal sunucunun işletim sistemine kurmak, değiştirmek, durdurmak/başlatmak gibi onlarca işlemi kolaylıkla yapabileceğiniz panel ürününüz ile birlikte otomatik olarak tanımlanmaktadır.

Gerçek DDoS Koruması

Oyun ve ses sunucuları için özel dizayn edilmiş gelişmiş firewall sistemimiz ile Türkiye’nin en iyi atak önleme hizmetlerinden birini sunuyoruz.

Siz Sormadan Biz Söyleyelim

Anında Kurulum, Durdurma/Başlatma, İşletim Sistemi Değiştirme, Trafik İzleme Monitörü, Web Konsol, Log Takibi ve Snapshot Alma gibi tüm işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Sanal sunucunun işletim sistemine kurmak, değiştirmek, durdurmak/başlatmak gibi onlarca işlemi kolaylıkla yapabileceğiniz panel ürününüz ile birlikte otomatik olarak tanımlanmaktadır.

Teslimatlar otomatik gerçekleşmektedir. Sipariş aktivasyonu sonrası müşteri panelinizde sunucu yönetim paneli oluşmaktadır. Bu yönetim paneli üzerinden sunucunuzu anında kurabilir ve kullanıma başlayabilirsiniz.

Sanal sunucu yönetim sorumluluğu müşterilerimize aittir. Ancak iyi niyete dayalı olarak temel konularda ve sunucunun sürdürülebilirliği anlamında yardımcı olmaktayız.

Yedekleme sorumluluğu müşterilerimize aittir ancak yedekleme hizmeti almak istiyorsanız sipariş esnasında ekleyebilirsiniz. 

İyi niyete dayalı olarak web hosting kontrol panelleri gibi temel yazılımların kurulması noktasında yardımcı olabilmekteyiz.

RDNS işlemi ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır.

Elbette, uzak masaüstü için kullanabilirsiniz.

Sunucularımız 1Gbit/s anlık bağlantı kapasitesine sahiptir. Türkiye İstanbul konumlu Türknet veri merkezinde hizmet vermekteyiz.

Elbette, (https://sunucumhosting.com.tr/ddos-korumasi) adresinden tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

VDS Satın Al
Bir projeniz var veya sadece verilerinizi sunucunuzda saklamak niyetindesiniz. Sebebi her ne olursa olsun işlerinizi online ortama taşımak istediğinizde mutlaka bir sunucunuzun olması gerekir. Bu aşamada hangi sunucu türünü seçmeniz gerektiğine karar vermek zorlu bir süreç olabilir. Sunucu seçimi konusunda arkadaşlarınıza danıştığınızda veya internette arama yaptığınızda genelde VDS satın al veya SSD VDS satın al gibi yanıtlar alırsınız. Peki VDS nedir? VDS satın almanın avantajları nelerdir? VDS fiyatları nelerdir? Tüm bu soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz. Okumayı tamamladığınızda sunucu satın almanın neden önemli olduğu sorusuna da yanıt bulmuş olacaksınız

VDS Nedir?
VDS “Virtual Dedicated Server” kelimelerinin kısaltmasından oluşur. Bu terimi “Sanal Adanmış Sunucu” olarak çevirmek mümkün ancak çevrildiğinde bile yeterince anlaşılır olmuyor. Dolayısıyla tanıma başlamadan önce ilk etapta sunucuların çalışma mantığından bahsetmek yerinde olacaktır.

Sunucular sizin verilerinizi depolamak için oluşturulan güçlü donanıma sahip uzak bilgisayarlardır. Kullanıcılar sunucu kiraladığında bu sunucuda özel bir alan oluşturulur ve söz konusu alan kullanıcıya ayrılır. Kullanıcı bu alanı istediği gibi yönetebilir ve kullanabilir. Sunucuları birbirinden ayıran ise kaynakların nasıl paylaşıldığı ve sunucuların birbirinden hangi yöntemle ayrıldığıdır.

Paylaşımlı sunucularda tüm siteler aynı kaynakları paylaşmak durumunda kalır. VPS sunucu (Virtual private server) çeşidinde ise sunucunun kaynakları yazılımsal olarak birbirinden ayrılır. Kaynaklar yazılımla ayrılmış olsa bile ortak olduğundan paylaşımlı sunucudaki kadar olmasa bile diğer kullanıcıların faaliyetleri sizin sunucunuzun performansını etkileyebilir. Paylaşımlı hostinge göre VPS’ler daha güvenli bir yapı sunsa da VDS’lerin seviyesinde güvenlik sunmaları pek mümkün olmaz.

VDS sunucu ile VPS sunucular benzer özellikleri nedeniyle sıklıkla birbirleriyle karıştırılabiliyor. VDS’leri farklı kılan en önemli nokta ise VPS’in aksine yazılımsal olarak değil donanımsal olarak kaynakların ayrılmasıdır. Kaynaklar fiziki bir şekilde ayrıldığından sunucudaki aşırı kaynak tüketimleri VDS’in kullanıcılarını etkilemez. Ayrıca sunucuların birbirinden ayrılmış olması sunucu güvenliğini de artırmaktadır.

VDS satın almanın avantajları nelerdir?
VDS kiralama yapmanın birçok avantajı bulunmaktadır. VDS’ler tamamen kullanıcıya özel ve özelleştirilebilir bir yapıda olduğu için sıklıkla tercih edilirler. Diğer birçok sunucu türünde kullanıcıların sunucu ayarlarına müdahalesi kısıtlı olsa da VDS’lerde böyle bir durum söz konusu değildir. Sunucu kiralayan kullanıcı, sunucunun donanımsal özellikleri izin verdiği müddetçe sunucuda istediği türden dosyaları barındırabilir ve sunucunun ayarlarını istediği gibi değiştirebilir.

VDS satın alma tercihi yaparken performans da mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle büyük bir projeniz veya yüksek trafiğe sahip bir internet siteniz varsa paylaşımlı sunucu çözümleri sizin için uygun olmaz. Oysa VDS’ler performans açısından sunucu türlerinin geneline göre daha öne çıkmaktadır. Bu sunucular tamamen özel bir alan sunmaları sebebiyle neredeyse fiziksel sunucuların sahip olduğu kadar iyi bir performans vadeder. Üstelik maliyet olarak bakıldığında bu sunucular fiziki sunuculara göre çok daha uygun fiyatlıdır. SSD disk destekli sunucular performans açısından beklentileri fazlasıyla karşılamaktadır.

Fiziki sunucular hem yüksek maliyete sahiptir hem de uzman seviyede teknik bilgi gerektirir. Ayrıca devamlı olarak kontrol edilmeli ve oluşabilecek her türlü masraf sunucu sahibi tarafından karşılanmalıdır. Öte yandan VDS sunucu fiyatları fiziki sunuculara göre daha düşük olmaktadır. Aylık ücretinin haricinde herhangi bir ek ücret gerektirmeyen VDS sunucular çok fazla teknik bilgi gerektirmediği için herkes tarafından kolayca kullanılabilir. Sanal sunucu almanın bir diğer öne çıkan avantajı ise verilen destektir. Bir sorun yaşadığınızda teknik destek ekibimize talep gönderebilir ve sorunun kısa süre içerisinde çözülmesini sağlayabilirsiniz. Sunucular 7/24 takip edilmekte ve yaşanabilecek sorunlara mümkün olan en kısa zaman içerisinde müdahale edilmektedir.

VDS’ler VPS’lere göre daha güvenli bir yapı sunar. Tahmin edebileceğiniz gibi bunun en büyük nedeni donanımsal olarak ayrılmış olmalarıdır. Sunucudaki başka bir kullanıcıya kötü niyetli saldırı yapıldığında diğer kullanıcılar bundan herhangi bir zarar görmez. Ayrıca sunucularda bulunan DDOS koruması sayesinde saldırıların büyük oranda önüne geçilmesi sağlanır.

VDS nasıl satın alınır?
Sanal adanmış sunucu satın almaya karar verdiyseniz yapmanız gereken işlemler çok basittir. Sunucum.net.tr’nun şu anda bulunduğunuz VDS satın al sayfasından işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sunucum.net.tr olarak farklı ihtiyaçlara uygun birçok VDS paketi sunmaktayız. Bu paketleri inceleyerek sizin için en uygun olan paketi bulabilirsiniz.

Sunucuyu kullanma amacınıza göre paket seçimi yapabilirsiniz. Küçük bir projeniz varsa veya yalnızca birkaç yazılım kullanmayı düşünüyorsanız giriş paketleri ilk aşamada yeterli olacaktır. Daha büyük çaplı bir projeniz varsa üst paketleri tercih etmeyi düşünebilirsiniz. Paket seçimi tamamlandıktan sonra karşınıza satın alım ekranı çıkmaktadır. Bu ekrandan sunucunuzun işletim sistemini seçebilir, eğer isterseniz ek yedekleme seçeneklerinden birini satın alabilir ve son olarak ne kadar süreyle sunucuyu kiralamak istediğinizi belirterek kiralama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alım işlemi tamamlandıktan sonra sunucunuz hazırlanmaya başlar. Bu aşamadan sonra sizin yapmanız gereken hiçbir işlem yoktur. Otomasyon sistemi sayesinde sunucunun tüm gerekli ayarlamaları yapılır ve birkaç dakika sonrasında size yönetim paneli bilgileri iletilir. Kullanıcılarımız bu bilgilerle paneline giriş yapabilir ve sunucularını dilediği gibi kullanabilir.

Kullandığınız sunucu paketi sizin için yetersiz gelmeye mi başladı? Hiç sorun değil! İstediğiniz zaman destek talebi oluşturarak üst düzey paketlerden birine geçiş yapabilirsiniz. Tercih ettiğiniz paket için ödeme yaptıktan kısa bir süre sonrasında ekibimiz sunucunuzu üst pakete taşıyacaktır. Paketler arasında geçiş yaparken dosyalarınızda hiçbir değişiklik yapılmayacağı için endişelenmenizi gerektiren bir durum oluşmaz. Geçiş tamamlandığında sunucunuzu kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

VDS fiyatları nelerdir?
VDS fiyatları paketlere göre değişiklik göstermektedir. Her paketin donanımsal özellikleri farklıdır ve sunucunun donanımı yükseldikçe fiyat da belirli bir ölçüde yükselir. Projenizin büyüklüğüne göre size gerekli olan özelliklere sahip bir paket tercih edebilirsiniz. İlk defa sunucu kiralayacaksanız veya ihtiyacınızı karşılayacak olan sunucu donanımının hangisi olduğu konusunda kararsızsanız canlı destekten konuyla ilgili 7/24 destek alabilirsiniz.

Ucuz VDS satın almak için giriş seviyesindeki paketleri tercih edebilirsiniz. Daha yüksek donanıma ihtiyaç duyduğunuzda fiyat artmakla birlikte işlemci, RAM ve depolama alanı gibi oldukça önemli donanımlar da daha performanslı hale gelmektedir. Sunucum.net.tr’da her zaman uygun fiyatlı VDS seçenekleri bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

VDS sunucunuzda grafiksel işlemler yapmanız gerekiyorsa ekran kartlı VDS sunucu tercih edebilirsiniz. Temelde VDS sunucular belirli yazılımları çalıştırmak için kullanıldığından birçok VDS server paketinde ekran kartı bulunmaz. Dolayısıyla ekran kartlı VDS kiralamak isterseniz bunu bize ilettiğiniz takdirde sizin için uygun olan VDS paketlerini önerebiliriz. Ekran kartlı sunucularının maliyetinin daha yüksek olduğunu ve bu nedenle standart VDS paketlerine göre fiyatlarının biraz daha yüksek olacağını belirtelim.

Hangi kullanıcılar VDS server tercih etmelidir?
Yazının başlarında da belirttiğimiz gibi VDS’ler tamamen sizlere ait bir alandır ve bu özel sunucu istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. VDS’ler her türlü projeniz için yeterli performansı sunacaktır. Dolayısıyla VDS belirli bir kullanıcı kitlesine değil herkese hitap eder. Yüksek performanslı bir sunucu arıyor ve sunucunuzun tüm hakimiyetini elinizde bulundurmak istiyorsanız VDS server satın almak mantıklı bir tercih olacaktır.

Sanal sunucular kullanıcılara daha fazla özgürlük tanıdığı için ilk aşamada diğer sunucu türlerine göre biraz daha karışık görünebilir. Ancak yönetim paneli sayesinde istediğiniz işlemleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Aklınıza takılan bir soru veya yaşadığınız bir sorun olduğunda destek talebi oluşturarak uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

VDS server her kullanıcı için uygun olsa da genellikle yüksek performans isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Donanımsal olarak ayrıldığı için VDS’lerin performansı diğerlerine göre çok daha yüksektir. Diğer sunucuların performansından etkilenmemesi de VDS sunucuların tercih edilme sebeplerindendir. Yüksek trafiğe sahip internet sitesine sahip olanlar, online olarak büyük çapta veri trafiğine sahip şirketler, kendi oyun sunucusunu kurmak isteyenler veya görüntülü ya da sesli yayınlar yapmayı düşünenlerin sanal sunucu kullanması tavsiye edilir.

Sunucum.net.tr VDS Server hizmetleri
VDS hizmeti sunan birçok internet sitesi mevcut olsa da Sunucum.net.tr, VDS sanal sunucusunun ülkemizdeki önde gelen sağlayıcılarındandır. Sunucularında her zaman güncel ve yüksek kaliteli donanım kullanan Sunucum.net.tr, müşteri memnuniyeti odaklı bir çalışma sistemine sahiptir. VDS satın alma için Sunucum.net.tr’yu tercih edin, stabil ve yüksek performanslı VDS sunucunuzu kullanmaya hemen başlayın.

Sunucum.net.tr olarak her zaman mümkün olan en uygun fiyatlarla VDS hizmeti sunmaktayız. Sitemizden bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun VDS paketini seçerek kısa sürede sunucunuzu aktif hale getirebilirsiniz. Ek olarak yedekleme hizmeti alabilir ve böylece sunucudaki verilerinizin düzenli olarak yedeklenmesini sağlayabilirsiniz.

Satış öncesi ve sonrası desteğin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu nedenle alanında uzman kişilerden oluşan büyük bir destek ekibimiz bulunuyor. Satış öncesinde merak ettiklerinizi canlı destekten sorabilir ve sunucularla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. Satış sonrasında ise sunucunuzla ilgili soru ve problemlerinizi destek talebi açarak iletebilirsiniz.

VDS satın al sayfasından hemen VDS sunucunuzu satın alabilir ve kiralayabilirsiniz. Sanal Sunucu hizmetlerimiz tamamen ücretsiz olarak kurulur ve gelişmiş kontrol panelimiz sayesinde kolayca yönetilebilir. Bu panelden sunucuyla ilgili tüm ayarlamaları yapabilir ve işletim sistemi değişikliğini de kolayca yapabilirsiniz.